Zwój Kakemono -Kakejiku - Bóg Słońce

Dostępność:
Jest
szt.
1 119,00 zł

Shinto było pierwotną religią religią w Japonii przed przybyciem buddyzmu do tego kraju. Dziś oba kierunki duchowe współistnieją razem w codziennym życiu. Znaki, które składają się na japońskie słowo oznaczające Japonię, oznaczają „pochodzący ze Słońca”; lub „Królestwo Słońca”. Pismo na tym zwoju pochodzi z sintoizmu i czci Słońce jako centralną boską zasadę i źródło wszystkiego.

Japońskie Zwoje Kakejiku to forma sztuki, która sięga okresu Heian (lata 794-1185), kiedy Kioto było stolicą Japonii. Był to czas, kiedy buddyzm, taoizm i inne chińskie wpływy były najsilniejsze w japońskim społeczeństwie.
Zwój Kakejiku to obraz lub kaligrafia malowana na jedwabiu lub papierze. Często zawiesza się go na honorowym miejscu w prywatnym domu, Ryokanie lub w sali do ceremonii herbaty. Zwój Kakejiku może kosztować wiele tysięcy złotych. Wspaniałe zwoje, które proponujemy Wam w naszym sklepie mają przystępną cenę, lecz nadal są wysublimowanymi dziełami sztuki, wykonanymi ręcznie, zgodnie z tradycyjnymi zasadami w świątynnym mieście Kioto.
Będą z pewnością wspaniałym prezentem i wyjątkową dekoracją Waszego domu.
Wymiary: 45 x 175 cm
Materiał: jedwab, japoński brokat
Wyprodukowano w Japonii