Palo Santo 8-10 cm, kadzidło naturalne

Dostępność:
Jest
szt.
32,00 zł

Aromatyczne drewno palo santo pozyskiwane jest z drzewa Bursera graveolens. Rośnie w Ameryce Południowej, zwłaszcza na wybrzeżu Pacyfiku. Jego aromat jest słodki i intensywny z nutami cytrusów.

Rdzenni Amerykanie nadal używają go podczas rytuałów religijnych, ponieważ uważają, że jego pachnący biały dym przegania złe duchy i chroni wioskę. Jest wysoko cenione za swoją mistyczną zdolność dostarczania pozytywnych energii, oczyszczania i perfumowania przestrzeni oraz sprzyjanie głębokiemu duchowemu połączeniu. W regionach, z których pochodzi, surowe drewno palo santo wykorzystuje się również do wyrobu przedmiotów ochronnych i dekoracyjnych.

Aby uzyskać wysokiej jakości palo santo, drewno musi zostać zebrane zgodnie z określonym procesem. „Wiek drzewa powinien wynosić od 50 do 70 lat. Gdy drzewo obumrze z przyczyn naturalnych, musi pozostać w tym samym miejscu przez co najmniej 5 do 8 lat, aby olejki były wystarczająco dojrzałe, do wyrobu kadzidła wysokiej”, mówi Jonathon Miller Weisberger, etnobotanik, autor Rainforest Medicine : Zachowanie rdzennej nauki i bioróżnorodności w Górnej Amazonii.

Nasze palo santo pochodzi z drzew powalonych siłami natury. Nad jego pozyskiwaniem czuwa organizacja SERFOR (Narodowa Służba Lasów i Dzikiej Fauny), i spełnia ono obowiązujące przepisy peruwiańskie. Drewno Bursera graveolens nie znajduje się na liście CITES.

Jak używać.
Zapal patyczek, a następnie potrząśnij nim, aby ugasić płomień. Piękny zapach wypełni powietrze powstającym dymem. Palo santo łatwo gaśnie i można go używać wielokrotnie. Po użyciu wywietrz pomieszczenie. Nie wdychaj dymu bezpośrednio.

 

Długość patyczków: 8-10 cm

Kraj pochodzenia: Peru.