Kadzidła KYARA MOMOYAMA - Oud

Producent: Nippon Kodo
Dostępność:
Jest
szt.
430,00 zł

Kadzidła zrobione ręcznie z bardzo rzadkiej odmiany drzewa Kyara z Wietnamu, przez japońskich rzemieślników. Nawiązują do okresu Azuchi-Momoyama, kiedy to w Japonii rozkwitła kultura ceremonii kadzideł. Wyjątkowy i drogocenny produkt.

Kyara to najwyżej jakości drewno jinkoh, nazywane też drzewem oud, agarowym, aloesowym, które jest jest najcenniejszym drewnem aromatycznym, znacznie droższym od złota. Pochodzi z drzewa Aquilara ssp należącego do rodziny Daphne, występującego w Wietnamie, Kambodży i Indonezji.Tylko jedno spośród wielu drzew, broniąc się przed infekcją bakterii lub specjalnego gatunku grzyba, przez kilkadziesiąt lat tworzy w rdzeniu i korzeniach żywicę o rzadkim, niezwykłym zapachu. Najcenniejsze są jednak okazy, które obumarły i przez setki lat leżały w ziemi. Zapach tak bogaty, że aż trudny do opisania. Balsamiczny, słodko - pikantny, w miarę palenia odkrywa coraz to nowe nuty.
Kadzidełka Kyara Momoyama pozwalają nam cieszyć się tym niezwykłym zapachem, którym japońska szlachta przez wieki delektowała się podczas wyrafinowanych ceremonii kadzideł - Ko Do.

Kadzidełka zapakowano w zamykane pudełko z drewna paulowni cesarskiej, oklejone złotą, brokatową tkaniną. W środku znajduje się też pozłacana, ceramiczna podstawka, a całość może być wyjątkowym i eleganckim prezentem. Ze względu na niewielkie rozmiary polecamy je również tym, którzy nawet w podróży nie chcą rozstawać się z ulubionymi zapachami.
Wyjątkowa jakość składników sprawia, ze nawet odrobina tego kadzidła napełni pomieszczenie pięknym aromatem, który utrzymuje się długo po jego wypaleniu.

36 patyczków
czas spalania ok. 13 min
ceramiczna podstawka
Wymiary pudełka (mm): 75 X 108 X 18