Kadzidła japońskie Aloeswood (Oud)

Producent: Nippon Kodo
Dostępność:
Jest
szt.
134,00 zł

Ceremonia Koh Do, sztuka „słuchania zapachu” była elitarną rozrywką dworskiej szlachty, bogatych posiadaczy ziemskich i innych zamożnych ludzi dawnego Edo. Głównym bohaterem tych ceremonii była Kyara, czyli najcenniejszy gatunek drzewa Oud. Słowo kyara stało się nawet ogólnym określeniem "czegoś cudownego". Poczuj zapach żeby zrozumieć, skąd brała się fascynacja mieszkańców Edo tym niezwykłym drzewem, symbolem luksusu i wyrafinowania.

 

Kyara, drewno jinkoh, nazywane też drzewem oud, agarowym, aloesowym, jest najcenniejszym drewnem aromatycznym, znacznie droższym od złota. Pochodzi z drzewa Aquilara ssp należącego do rodziny Daphne, występującego w Wietnamie, Kambodży i Indonezji. Tylko jedno spośród wielu drzew, broniąc się przed infekcją bakterii lub specjalnego gatunku grzyba, przez kilkadziesiąt lat tworzy w rdzeniu i korzeniach żywicę o rzadkim, niezwykłym zapachu. Najcenniejsze są jednak okazy, które obumarły i przez setki lat leżały w ziemi. Zapach tak bogaty, że aż trudny do opisania. Balsamiczny, słodko - pikantny, w miarę palenia odkrywa coraz to nowe nuty.

 

  • Kadzidła bez bambusowego patyczka, dla czystego zapachu
  • Pudełko zawiera 60 kadzidełek i cynową podstawkę
  • Mniej dymu podczas palenia
  • Nuta zapachowa: Oud
  • Czas palenia: około. 12 min.
  • Wymiary pudełka: 102 x 67 x 20 mm
  • Made in Japan

 

Kolekcja drogocennych japońskich kadzideł Oedo Koh, to prawdziwa perełka sztuki perfumiarskiej. Inspirowana jest duchem okresu Edo, kiedy to wiele dziedzin rzemiosła i sztuki osiągnęło wyżyny wyrafinowania. Zapachy stworzone przez japońskich mistrzów oddają atmosferę dawnej Japonii. Odcienie opakowań nawiązują do tradycyjnych kolorów popularnych w erze Edo. Kadzidła zapakowane są w pudełko z drewna paulowni, ozdobione tradycyjnymi motywami graficznymi. Każde opakowania zawiera cynową podstawkę.

Choć są niewielkie, wystarczają żeby nasycić powietrze aromatem, który utrzymuje się długo po wypaleniu kadzidełka.