Zwój Kakemono -Kakejiku - Unjo Kannon Heaven

Dostępność:
Jest
szt.
1 119,00 zł

Obraz Unjo Kannon Heaven – Bogini Nieba, przedstawia Bodhisattwę Kannon ( Kanzeon, Kuan-yin, Awalokiteśwara, Kuan-yin), która jest w buddyzmie symbolem kobiecej duchowości i współczucia. Uważa się, że przynosi ochronę i wolność od cierpienia.

Bodhisattwa Kannon ( Kanzeon, Kuan-yin, Awalokiteśwara, Kuan-yin jest symbolem kobiecej duchowości i współczucia w buddyzmie. Uważa się, że przynosi ochronę i wolność od cierpienia.

 

Obraz Ubjo Kannon Heaven – Bogini Nieba przedstawia Bodhisattwę Kannon ( Kanzeon, Kuan-yin, Awalokiteśwara), która jest w buddyzmie symbolem kobiecej duchowości i współczucia. Uważa się, że przynosi ochronę i wolność od cierpienia.

Japońskie Zwoje Kakejiku to forma sztuki, która sięga okresu Heian (lata 794-1185), kiedy Kioto było stolicą Japonii. Był to czas, kiedy buddyzm, taoizm i inne chińskie wpływy były najsilniejsze w japońskim społeczeństwie.
Zwój Kakejiku to obraz lub kaligrafia malowana na jedwabiu lub papierze. Często zawiesza się go na honorowym miejscu w prywatnym domu, Ryokanie lub w sali do ceremonii herbaty. Zwój Kakejiku może kosztować wiele tysięcy złotych. Wspaniałe zwoje, które proponujemy Wam w naszym sklepie mają przystępną cenę, lecz nadal są wysublimowanymi dziełami sztuki, wykonanymi ręcznie, zgodnie z tradycyjnymi zasadami w świątynnym mieście Kioto.

Będą z pewnością wspaniałym prezentem i wyjątkową dekoracją Waszego domu.

Wymiary: 45 x 175 cm

Materiał: jedwab, japoński brokat

Wyprodukowano w Japonii