Kadzidła japońskie Chryzantema

Producent: Nippon Kodo
Dostępność:
Jest
szt.
134,00 zł

Japończycy ery Edo kochali chryzantemy nie tylko ze względu na ich piękno, ale także jako symbol długowieczności. Zapach tych kadzideł jest gładki, orzeźwiający, cierpko słodki i wibrujący. Pozostaje w pomieszczeniu na długo po wypaleniu się kadzidła.

 

Mówi się, że ogrodnicy z Komagome i Sugamo leżących w pobliżu miasta Edo wywołali prawdziwy szał na chryzantemy. Pasjonujący się fantazyjnymi, efektownymi formami i kolorami mieszczanie Edo uwielbiali te piękne i pachnące kwiaty, o tysiącach barw i kształtów. Chryzantemy były od wieków uważane symbol długiego życia, a Święto Chryzantemy stało się corocznym wydarzeniem, podczas którego ludzie delektowali się sake z tych kwiatów, posypaną leczniczymi ziołami.

 

  • Kadzidła bez bambusowego patyczka, dla czystego zapachu
  • Pudełko zawiera 60 kadzidełek i cynową podstawkę
  • Mniej dymu podczas palenia
  • Nuta zapachowa: chryzantema
  • Czas palenia: około. 12 min.
  • Made in Japan

Kolekcja drogocennych japońskich kadzideł Oedo Koh, to prawdziwa perełka sztuki perfumiarskiej. Inspirowana jest duchem okresu Edo, kiedy to wiele dziedzin rzemiosła i sztuki osiągnęło wyżyny wyrafinowania. Zapachy stworzone przez japońskich mistrzów oddają atmosferę dawnej Japonii. Odcienie opakowań nawiązują do tradycyjnych kolorów popularnych w erze Edo. Kadzidła zapakowane są w pudełko z drewna paulowni, ozdobione tradycyjnymi motywami graficznymi. Każde opakowania zawiera cynową podstawkę.

Choć są niewielkie, wystarczają żeby nasycić powietrze aromatem, który utrzymuje się długo po wypaleniu kadzidełka.