Haramaki Haru-Hana

Dostępność:
Jest
szt.
69,00 zł

Japoński duch i polskie wykonanie

Haramaki to ocieplająca opaska na brzuch. Hara – znaczy brzuch a „maki” – owijać.
W dawnych czasach japońscy samurajowie nosili Haramaki jako element zbroi chroniący brzuch. Nasze Haramaki produkowane przez MakiMaki ogrzewają w chłodne dni i chronią zdrowie i dobre samopoczucie.

Zgodnie z filozofią medycyny Wschodu ocieplanie centrum ciała jest podstawą zdrowia i wigoru. Noszenie Haramaki poprawia krążenie, dodaje pozytywnej energii i chroni przed wychłodzeniem. Ten niewielki kawałek materiału ociepla od stóp do głowy. Świetnie sprawdza się podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, chroniąc przed zimnem okolice lędźwi i brzuch.

Prosimy o wybranie odpowiedniego rozmiaru według tabelki.
Kolory: eozyna, pudrowy róż.

MATERIAŁ: dzianina z zawartością ekobawełny 92%, elastanu 8%

Tradycyjnie Haramaki nosi się wokół brzucha pod ubraniem, ale MakiMaki haramaki możesz nosić również jako kolorowy akcent na wierzchu: na głowie, na szyi, na ramionach, a w cieplejsze dni jako top lub spódnicę... Twoja kreatywność transformuje Makimaki haramaki, a dwustronne zestawy kolorów pobudzą Twoją wyobraźnię!

MakiMaki Haramaki ma dwustronny zestaw kolorów, każdy o unikalnej nazwie. Źródłem ich inspiracji jest dawna japońska tradycja ‘kasane-irome’, oznaczająca warstwy kolorów. Japońska wrażliwość na kolory i naturę wyrażała się w noszeniu wielowarstwowych, kolorowych kimon dopasowanych do przemijających pór roku, a każdemu zestawieniu kolorów nadawano poetycką nazwę.


Praktyczne efekty noszenia Haramaki:
- Poprawienie krążenia – przez utrzymanie brzucha w cieple regulujemy obieg krwi w istotnych narządach wewnętrznych, a zatem w całym organizmie.
- Zrelaksowanie ciała – ogrzanie brzucha wpływa na wyciszenie organizmu, zwłaszcza przed snem.
- Przemiana materii – ogrzanie brzucha wpływa na trawienie przez organizm i pomaga w utrzymaniu płaskiego brzucha.
- Ochrona ciała – Haramaki chroni delikatną skórę brzucha i lędźwi przed wychłodzeniem.

- Haramaki chroni nerki, które są fundamentem zdrowia według tradycyjnej medycyny wschodu.
- Zatrzymuje ciepło w centrum ciała, a tym samym wspomaga podniesienie ogrzanie całego ciała bez konieczności noszenia dodatkowych warstw.
- Przynosi ulgę przy bólach krzyża i drobnych podrażnieniach żołądka oraz bólach menstruacyjnych, rozluźnia.Starannie wykonane, estetycznie zapakowane Haramaki może być oryginalnym prezentem na jesienne i zimowe chłody.