Biała szałwia kalifornijska 30 gram

Dostępność:
Jest
szt.
32,00 zł

Cur moriatur homo cui Salvia crescit in horto? - Dlaczego człowiek miałby umrzeć, gdy szałwia rośnie w jego ogrodzie? To zdanie z traktatu Schola Medica Salerrnitana (XII-XIII wiek) mówi nam wiele o tej świętej roślinie.

Nazwa botaniczna szałwii to Salvia Apiana; pochodzi z łacińskiego salvare – leczyć i z tych głównie właściwości jest znana. W celtyckiej Europie używali jej druidzi, podczas rytuałów leczenia i ochrony. Z jej dobroczynnych właściwości korzystali również amerykańscy Indianie stosując szałwię do leczenia, oczyszczenia domu, ciała i umysłu.


O uprawie szałwii
Nasze rośliny są zarówno zbierane na dziko, jak i pozyskiwane z hodowli. Niezależnie od tego, czy pochodzą prywatnych upraw czy dzikich stanowisk, osoby, które je pozyskują, mają do tego prawne upoważnienie. Zbiory odbywają się z poszanowaniem natury i roślin: gałęzie są ścinane, a korzenie roślin pozostawiane w ziemi, aby umożliwić przyszłe zbiory. Eksport jest kontrolowany przez USDA (Departament Rolnictwa USA), który poświadcza, że ​​spełnia wszystkie wymagania prawne i środowiskowe.
Wzrost roślin zależy od klimatu i rocznych opadów. Dlatego wielkość wiązek może zmieniać się z roku na rok, w zależności od sezonowości i zmieniających się warunków. W okresach suszy koncentracja olejków eterycznych w liściach jest wyższa.

Jak używać:

Wiązkę szałwii możesz spalić bezpośrednio, podpalając ją z jednego końca. Jeśli zamierzasz oczyścić pokój lub pomieszczenie, w którym pracujesz, nie zapomnij o właściwym jego przewietrzeniu. Innym sposobem jest palenie liści luzem, w odpornym na wysoką temperaturę naczyniu.Made in: USA

Waga ok: 30 gram

Uprawiana naturalnie bez nawozów i pestycydów.