Zestaw do okadzania - Palo Santo, Biała Szałwia, muszla Abalone

Dostępność:
Jest
szt.
165,00 zł

Zestaw „Pozytywna Energia” do okadzania i rytuału smużenia.

Rdzenni Amerykanie wykonywali rytuały okadzania, by oczyścić nie tylko swoje fizyczne i emocjonalne ciała, ale także przedmioty i miejsca. Uważali, że ta ceremonia poprawia jasność umysłu, przynosi spokój i radość.

Palo santo
Drewno palo santo (Bursera Graveolens), czyli „Swięte drzewo” pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie jest używane jako kadzidło podczas oczyszczających rytuałów.
Zapal patyczek, a następnie potrząśnij nim, aby zgasić płomień. Ulatniający się dym wypełni pomieszczenie niesamowitym zapachem

Biała szałwia kalifornijska
Cur moriatur homo cui Salvia crescit in horto? - Dlaczego człowiek miałby umrzeć, gdy szałwia rośnie w jego ogrodzie? To zdanie z traktatu Schola Medica Salerrnitana (XII-XIII wiek) mówi nam wiele o tej świętej roślinie. 
Nazwa botaniczna szałwii to Salvia Apiana; pochodzi z łacińskiego salvare – leczyć i z tych głównie właściwości jest znana. W celtyckiej Europie używali jej druidzi, podczas rytuałów leczenia i ochrony. Z jej dobroczynnych właściwości korzystali również amerykańscy Indianie stosując szałwię do leczenia, oczyszczenia domu, ciała i umysłu. Nasza szałwia rośnie południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, głównie w Kalifornii i północno-zachodniej części Meksyku. Wydziela przyjemny, ziołowy, relaksujący zapach. Uprawiana naturalnie bez nawozów i pestycydów.

Muszla Abalone

Piękna, naturalna kadzielnica do rytuału smużenia. Wewnętrzna część muszli pokryta jest masą perłową, o różnobarwnych, opalizujących refleksach. Mówi się, że zapewnia poczucie ochrony, czystości i równowagi.

Jak używać zestawu:
- Wsyp do muszli trochę marmurowego piasku.
- Zapal zapałką pęczek szałwii lub pałeczkę palo santo i połóż na piasku. Niech liście palą się przez kilka sekund, następnie zdmuchnij płomień.
Nie wdychaj bezpośrednio dymu, pozwól mu wypełnić pomieszczenie a następnie przewietrz je. W pokoju zostanie tylko delikatny zapach.


W zestawie znajdują się:

  • muszla Abalone z podstawką z drewna topolowego,

  • wiązka palo santo,

  • pęczek białej szałwii,

  • torebka marmurowego piasku

Wyprodukowano w: USA