Kategorie

Zafu z kapokiem - czarne

Producent: ZenStyle
Waga: 3 kg
Dostępność:
Jest
125,00 zł

Ten rodzaj zafu - poduszki do medytacji, jest najczęściej używany w większości ośrodków medytacyjnych, szczególnie w japońskim zen. 

Poduszka ręcznie wypełniona naturalnym roślinnym włóknem - kapokiem, od setek lat używanym w tym właśnie celu. Włókno kapokowe jest niezwykle sprężyste, lekkie i jedwabiście gładkie. Zafu wypełnione kapokiem zachowuje odpowiednią wysokość, nie "spłaszcza się" podczas siedzenia, a jednocześnie dzięki swej elastyczności dopasowuje się do kształtu ciała, minimalizując efekt ścierpniętych nóg, nawet podczas długich medytacji.  Mimo, że poduszka ściśle wypełniona jest mocno ubitym kapokiem jest ona bardzo lekka (max 1,5 kg). Kapok jest również odporny za wilgoć i szkodniki. 

Wysokość: 18 cm

Średnica: 31 cm

Pokrycie zafu uszyte jest z mocnej bawełny, przy pomocy podwójnego, wzmocnionego szwu. Bez trudu można regulować również wysokość poduszki, dodając lub ujmując kapok przez specjalny otwór ukryty w zakładkach zafu.

Naszym zdaniem jest to najlepsza poduszka do medytacji, która może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Sami takich używamy i bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy zaoferować je Państwu w naszym sklepie :)

Zafu – okrągła poduszka, od wieków używana w Azji do codziennego siedzenia, a także w klasztorach zen do regularnej praktyki. Podczas medytacji pozwala na przyjęcie prawidłowej i wygodnej pozycji. Pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji bez niepotrzebnego napinania mięśni. Dzięki temu plecy są proste, brzuch rozluźniony a oddech spokojny i głęboki. Poduszka ta jest wykonana tak, aby kolana stabilnie opierały się o podłogę, zapewniając ciału równowagę, jednocześnie chroniąc łydki i kostki przed nadmiernym uciskiem.

Niezbędna w medytacji czy jodze, może być również zdrową alternatywą dla krzesła :-)

 

„W miejscu regularnego siedzenia rozściel cienką matę i umieść na niej poduszkę. Siedź w pozycji pełnego lotosu lub pół-lotosu. W pozycji pełnego lotosu, umieszczasz najpierw prawą stopę na lewym udzie, a następnie lewą stopę na prawym udzie. W pozycji pól-lotosu umieszczasz prawą stopę pod lewym udem. Pas i szatę powinieneś luźną i ułożoną w porządku. Następnie połóż prawą dłoń na lewej pięcie, a lewą dłoń na prawej. Kciuki stykają się. I tak siedź wyprostowany we właściwej pozycji, nie przechylając się ani na prawo, ani na lewo, ani do tyłu, ani do przodu. Upewnij się, czy uszy są na linii ramion, a nos na linii pępka. Język powinien lekkodotykać zębów, usta zamknięte. Oczy powinny pozostawać zawsze otwarte, oddychaj lekko przez nos.” Dogen Zenji "Fukanzazengi"