Kategorie

Zafu z kapokiem ciemnoszare

Producent: ZenStyle
Dostępność:
Jest
125,00 zł

Ten rodzaj zafu - okrągłej poduszki do medytacji, jest najczęściej używany w większości ośrodków medytacyjnych.

Poduszka ręcznie wypełniona naturalnym roślinnym włóknem - kapokiem, od setek lat używanym w tym właśnie celu. Włókno kapokowe jest niezwykle sprężyste, lekkie i jedwabiście gładkie. Zafu wypełnione kapokiem zachowuje odpowiednią wysokość, nie "spłaszcza się" podczas siedzenia, a jednocześnie dzięki swej elastyczności dopasowuje się do kształtu ciała, minimalizując efekt ścierpniętych nóg, nawet podczas długich medytacji. Mimo, że poduszka ściśle wypełniona jest mocno ubitym kapokiem jest ona bardzo lekka w porównaniu z poduszkami napełnianymi łuska gryki. Dzięki dużej ilości wypełnienia poduszka utrzymuje wysokość i nie spłaszcza się znacząco podczas siedzenia. Kapok jest również odporny za wilgoć i szkodniki.

Wysokość: 18 cm

Średnica: ok 31 cm

Kolor: ciemnoszary

Pokrycie zafu uszyte jest z mocnej tkaniny o widocznym splocie. Wysokość poduszki można z łatwoscią regulować dodając lub ujmując kapoku przez specjalny otwór ukryty w zakładkach zafu. 
Naszym zdaniem poduszka z kapokiem to najlepsza poduszka do medytacji, która może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Sami takich używamy i bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy zaoferować je Państwu w naszym sklepie :)

Zafu – okrągła poduszka, od wieków używana w Azji do codziennego siedzenia, a także w klasztorach zen do regularnej praktyki. Podczas medytacji pozwala na przyjęcie prawidłowej i wygodnej pozycji. Pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji bez niepotrzebnego napinania mięśni. Dzięki temu plecy są proste, brzuch rozluźniony a oddech spokojny i głęboki. Poduszka ta jest wykonana tak, aby kolana stabilnie opierały się o podłogę, zapewniając ciału równowagę, jednocześnie chroniąc łydki i kostki przed nadmiernym uciskiem.

Niezbędna w medytacji czy jodze, może być również zdrową alternatywą dla krzesła :-)

„W miejscu regularnego siedzenia rozściel cienką matę i umieść na niej poduszkę. Siedź w pozycji pełnego lotosu lub pół-lotosu. W pozycji pełnego lotosu, umieszczasz najpierw prawą stopę na lewym udzie, a następnie lewą stopę na prawym udzie. W pozycji pól-lotosu umieszczasz prawą stopę pod lewym udem. Pas i szatę powinieneś luźną i ułożoną w porządku. Następnie połóż prawą dłoń na lewej pięcie, a lewą dłoń na prawej. Kciuki stykają się. I tak siedź wyprostowany we właściwej pozycji, nie przechylając się ani na prawo, ani na lewo, ani do tyłu, ani do przodu. Upewnij się, czy uszy są na linii ramion, a nos na linii pępka. Język powinien lekkodotykać zębów, usta zamknięte. Oczy powinny pozostawać zawsze otwarte, oddychaj lekko przez nos.” 

Dogen Zenji "Fukanzazengi"