Kadzidła Shikun Jinkoh – Drzewo Oud z Borneo, 450 sztuk

Producent: Nippon Kodo
Kod producenta: 4902125239029
Dostępność:
Jest
szt.
469,00 zł

Te wyjątkowe kadzidła powstały ze starannie wyselekcjonowanego, drewna Oud z Bornego, bardzo rzadkiego i cenionego przez kolekcjonerów. Ich aromat jest głęboki, balsamiczny, lekko pikantny. Urzeka i daje chwilę wytchnienia.

Drewno Oud, nazywane też: Jinkoh, agarowym, aloesowym jest najcenniejszym drewnem aromatycznym. Najwyższej jakości Jinkoh nazywa się w Japonii Kyara, a jego wartość przekracza cenę złota. Pochodzi z drzewa Jinkoh (Aquilara ssp) należącego do rodziny Daphne. Tylko jedno spośród wielu drzew, broniąc się przed infekcją bakterii lub specjalnego gatunku grzyba, przez kilkadziesiąt lat tworzy w rdzeniu i korzeniach żywicę o rzadkim, niezwykłym zapachu. Najcenniejsze są jednak okazy, które obumarły i przez setki lat leżały w ziemi. Zapach tak bogaty, że aż trudny do opisania. Balsamiczny, słodko - pikantny, w miarę palenia odkrywa coraz to nowe nuty.

Kadzidła skomponowane zostały przez artystów- rzemieślników z firmy Nippon Kodo działającej od 1575 roku. Łączą one w sobie składniki najwyższej jakości, cenną tradycję rzemieślniczą i najnowsze technologie. Brak bambusowego rdzenia sprawia, że ulatnia się z nich czysty aromat z niewielką ilością dymu.

Duże, czarno-srebrne opakowanie, które wystarczy na długo! Jego design, przywodzący na myśl opakowanie luksusowych perfum czyni z tych kadzideł piękny prezent dla miłośnika zapachów.

Uwaga: liczba kadzidełek w opakowaniu jest przybliżona i może się różnić w zależności od partii.

 

Made in: Japan

Liczba patyczków:≈ 450

Czas palenia: 25 min

Zapach: drzewo Oud z Borneo

Waga netto: 180g.

Japońskie kadzidło bez bambusowego rdzenia.