Kategorie

Herbata Tokujosencha

Waga: 0.1 kg
Dostępność:
Jest
33,00 zł

Tokujosencha to najwyższej jakości herbata z letniego zbioru - sencha, z której wyselekcjonowano tylko najlepsze liście. Dzięki temu bogaty i pełny aromat doskonałej japońskiej herbaty połączono z delikatnym, wyrafinowanym smakiem. Herbata tokujosencha charakteryzuje się mniej goryczkowym niż sencha smakiem.
Waga: 100 gram

Właściwości
Sencha jest bogata w katechinę, która powstaje w liściach herbaty pod wpływem działania promieni słonecznych. Katechina to bardzo cenny dla zdrowia składnik zielonej herbaty - obniża ciśnienie krwi oraz poziom cukru i cholesterolu, wspomaga profilaktykę antynowotworową, ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Pomaga także regulować przemianę materii i gospodarkę tłuszczową organizmu. Dzięki temu herbata sencha wspomaga odchudzanie.
Sposób parzenia
Przygotuj niewielki czajniczek, np. typu kyusu i małe czarki. Zagotuj wodę i wlewając ją do czarek ogrzej naczynia przez zaparzeniem herbaty. Wsyp 1 łyżeczkę herbaty na osobę do czajniczka i zalej przestudzoną wodą z czarek (ok. 70ºC). Po 1-2 minutach potrząśnij lekko czajniczkiem i nalewaj herbatę do czarek. Te same liście możesz zaparzyć drugi raz, najlepiej wodą o wyższej temperaturze przez ok. 1 min.