Bransoletka mala z rzecznego kamienia i tybetańskich koralików

Producent: ZenStyle
Dostępność:
Jest
szt.
66,00 zł

Bransoletka inspirowana buddyjskimi malami,  zrobiona z 21 kamieni matowego kamienia rzecznego w kolorze kremowym. Ozdobiona ręcznie robionym, tybetańskim koralikiem z mosiądzu, turkusu i korala. Plecione zapięcie w stylu bransoletek shamballa pozwala na łatwą regulację długości i dopasowanie do nadgarstka. 

Mala jako symbol buddyjski może mieć wartość religijną, dla osób praktykujących medytację zazen jest symbolem uważności. 

Tradycyjnie male używane są w buddyzmie jako różaniec, są symbolem koła narodzin i śmierci. Ponadto składa się je w darze buddom. Male wywodzące się z tradycji buddyzmu tybetańskiego używane są podczas modlitw do liczenia mantr. Niektórzy przypisują znaczenie także kolorom i rodzajom korali, z których wykonano malę.Tradycyjnie, male używane są w buddyzmie jako różaniec, są symbolem koła narodzin i śmierci. Używa się ich podczas praktyk do liczenia mantr i pokłonów. Niektórzy przypisują znaczenie także kolorom i rodzajom korali, z których wykonano malę. Każda mala robiona jest ręcznie w Polsce i zapakowana woreczek. 

  • Ilość koralików : 21
  • Średnica koralików: 8mm
  • Materiał: sznurek bawełniany, kamień rzeczny, mosiądz, turkus, koral
  • Obwód: regulowany; 18 - 26+ cm
  • ręcznie robiona w Polsce